xn--4dbemfgk9a.co.il

מדריך - טכנאי גזכל דליפה קטנה של גז עלולה להסתיים באסון אם לא תטופל מיידית בידי טכנאי גז מיומן ומאושר לכךעבודה עם גז הינה דבר מסוכן וראוי שייעשה אך ורק ע"י טכנאי גז מיומן בעל אישורים ומועסק עם חברות גז האחראיות על אספקת גז. גם אם נראה כי ישנה סוגיה מסויימת אותה תוכלו לפתור לבד, בשל הסיכונים הכרוכים בעבודה עם גז וסיבוכים אפשריים של דליפה מסוכנת ועוד, עדיף תמיד לפנות אל חברות גז והן יישלחו במהרה טכנאי גז לבדיקת הבעיה. במאמר זה נעסוק בעבודה נכונה, בטוחה והכרחית עם גז ונבין כיצד כל מתבצע תפעול נכון של גז ומרכיביו.
 
דגשים חשובים

בעבודה עם גז וכן אספקת גז, חשוב לשים לב למספר פקטורים ולתת עליהם דגש. כך, בעבודה נכונה ובטוחה עם גז יש צורך:

  • לדאוג כי הלחץ העובר בצינורות הגז הינו לפי התקן המומלץ ולא גבוה מידי מחשש להתפוצצות או דליפה
  • יש להתקין מנגנוני לחץ אשר יתריעו כאשר הלחץ בצינורות או בלוני גז עולה
  • יש לדאוג כי ציוד הגז תקין, מאושר וכן מתחלף ומתרענן מידי פעם
  • יש לדאוג לפתחי איוורור במקומות בהם ישנו גז או אספקת גז
 
הנחיות עבודה והתקנה

מלבד גדשים אלה ישנן גם הנחיות ברורות באשר להתקנה ועבודה בסביבת גז. על טכנאי גז והעובדים סביב להצטייד בביגוד הנכון כולל קסדה ומגנים שונים, אין להתקין בלוני גז או כל חומר אספקת גז אחר בסביבת חשמל, מקורות חום, חשמל סטטי, יש לדאוג כי בסביבת מקורות הגז ישנה זרימת אוויר מספקת, יש להתקין מנגנוני בטיחות בעבודה והתקנה של מקורות וכן אספקת גז כמו שסתומי בטיחות, מדד מקרת זרימה ולחץ, הגנות מלחץ ייתר וכדומה.
 
מידי תקופות מסויימות יש לערוך ביקורת קבועה לוודא כי הלחץ בצינורות ומעברי הגז הינו תקין, כי אין דליפה של גז, כי הציוד תקין ועומד בתקנים ובבלאי השימוש, לפני כל התקנה, תיקון, החלפה של מתקנים הנתמכים בגז יש ראשית לנתק את זרימת ומקור הגז ורק לאחריו לבצע את הנדרש וכן החשוב מכל – העבודה תעשה אך ורק ע"י טכנאי גז מיומן, בעל אישור אשר
מכיר את כל הציוד על בוריו ואת תפעול אותה מטרת ההפעלה או פעולה. כמו כן, מומלץ כי יהיה זה מישהו אשר מועסק דרך חברות גז מאושרות ע"י המדינה ומכון התקנים הישראלי ולא מישהו עצמאי ולא ידוע.
 
הגז לכשעצמו אינו מסוכן אם מטפלים בו ובהעברתו כהלכה. לכן, חשוב להחליף מיכלים מטלטלים, לא למתוח את הסליל (צינורות החיבור של המיכלים) ייתר על המידה, לדאוג להחלפת מיכלי צובר תת-קרקעיים לפי הצורך ע"י טכנאים מוסמכים בלבד, לא להבעיר אש בקרבת מקורות גז, לשמור על ניקיון סביב מקורות הגז, לדאוג כי מיכלי הגז והאביזרים הנלווים יהיו מוגנים מפני הסביבה ושינויים בה.
 
מה באשר לשימוש בגז בבית פרטי?
  • יש לסגור את ברז הכניסה הראשי לדירה או את ברזי המיכלים במערכת לקוח עם מאגר נפרד.
  • לעיתים להבה בכיריים נכבית ע"י רוח אך הגז ממשיך לזרום ולכן יש לכבות את הגז לחלוטין.
  • השארת להבה ללא השגחה אסורה בתכלית האיסור.
  • יש להחליף צינורות גומי בבתים לאחר תקופת זמן מסויימת מכיוון שהינו מתבלה עם הזמן.
  • יש לוודא כי קיים קו ניקוז לגז או וסת מתאים בצינורות.
  • יש לוודא כי צינורות הגז העכשווים באים עם חבקי מתכת למניעת שליפה עצמית של הצינור.
 
על כל פעולה ועבודה על טכנאי גז לספק לכם דו"ח מפורט ומקיף אודות עבודתו עם חתימתו29/05/2012    xn--4dbemfgk9a.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר xn--4dbemfgk9a.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2021 xn--4dbemfgk9a.co.il כל הזכויות שמורות
אתר טכנאי גז מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום טכנאי הגז
מחפשים טכנאי גז קרוב לביתכם? השאירו פרטים ואנו נדאג שיחזרו אליכם בהקדם.
אנחנו עובדים עם טכנאי הגז האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!